TRABZON İLİ ŞALPAZARI İLÇESİ FİDANBAŞI KÖYÜ KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ
BAŞKANIN MESAJI
17 Mayıs 2013 Cuma

Değerli Üyeler ve Fidanbaşı Köyü Sakinleri

Bildiğiniz gibi derneğimiz1993 yılında faaliyetlerine başlamış, merkezi Kartal soğanlık da olan bir köy derneğidir. Ama Köy Derneği olmasına karşılık, kurumsal yapısı ve üye sayısı ile birçok ilçe hatta il derneğinden daha güçlü bir yapıya sahiptir. Dernekçilik gerçekten de meşakkatli bir iştir, kurmak kolaydır ama yaşatmak büyük özveri istemektedir. Bu sebeple derneğin faaliyetlerinin aksamadan bugünlere ulaşmasına katkı sağlayan tüm geçmiş yönetim kurulu başkanlarına, yönetim ve denetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyor ahrete intikal edenleri de rahmetle anıyorum.

Yöneticiler kadar üyeler de derneğin vazgeçilmezidir. Üye olmazsa derneğe, dernekçiliğe çok da fazla ihtiyaç kalmamaktadır. Ancak üyeler varsa yapılan faaliyetlerin bir anlamı bulunmaktadır. Derneğin üyelere, üyelerin de derneğe karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Köylümüzün, akrabamızın, sevincine de üzüntüsüne de ortak olmaktır esas olan da budur. Hiçbir ortama katılmayan, hiçbir nişana düğüne gitmeyen, yarın düğünüme kimse gelmedi demesin, bir selamı bile çok gören yarın musalla taşında tek kalmasın. Birlik olalım, güçlü olalım. Yunus’un dediği gibi,

GELİN TANIŞ OLALIM,
İŞİN KOLAY TUTALIM,
SEVELİM SEVİLELİM
DÜNYA KİMSEYE KALMAZ

Bildiğiniz gibi derneğimiz için Kartal Soğanlık Orta Mahallesinde 250 m2 kapalı alana sahip bir işyeri satın aldık. Bu mülkü almadan sizinle istişareler yaptık taahhüdünüzü aldık. Fakat verilen sözler yerine gelmeyince, İnsanlardan alacağınızı bile isteyemezken bizler herkesten para istemek durumunda kaldık. Bu bizim görevimiz olduğu için hiç içerlemedik. Para isterler düşüncesi ile toplantılara katılmayan üyelerimiz oldu. Kapısına gittiğimizde suratımıza bakmayanlar oldu, bakarız diyip aylardır haber alamadıklarımız oldu. Tatsız konular hakkında çok da fazla konuşmak istemiyorum. Derneğimiz herhangi bir kişinin değil, tapusunda da yazdığı gibi fidanbaşı köyü Kültür Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’nindir Tüm onayları alarak lokal ruhsatını da aldığımız derneğimizde her türlü mevlit, kına, nişan gibi faaliyetlerinizi yapabilirsiniz. Haftanın 7 günü açık olan derneğimize istediğiniz zaman uğrayabilirsiniz. Köyden, Türkiye’nin her yerinden olsun Almanya dan ve Amerika dan olsun geldiğinizde nereye gitsem kimi görsem diye düşünmenize gerek yok artık. Gelin Derneğinize, muhakkak bir akrabanızı görürsünüz. Çok önemli bir hizmettir bu. Bu hizmette emeği geçen değerli köylülerimiz ve dostlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu 30 Nisanda yapılan gecede kalan borçları temizlemek için yola çıktık, bir bilet için bundan önce olduğu gibi kapılarınızı çaldık gecede yapılan bağışlar ve taahhütlerle İnşallah borçtan kurtulup sizlere daha iyi hizmetlerde bulunacağız taahhütlerin ödenmesi maddi yönden de çok sağlıklı bir mali yapıya kavuşacağız. Sonrası çok daha kolay. Daha fazla sosyal faaliyet ve aktivite için önemli bir kaynak olacak İnşallah. 20 yılımızı kutlama,Gecemiz ile ilgili bazı duyumlar aldık bu söylentilerin hiç biri bizim düşüncelerimizin uzağından ve yakınından geçmemektedir ve gerçek dışı söylentilerden ibarettir.Gecede verdiğimiz plaketlerin amacı derneğimizin kurucularını ve deneğimize maddi katkı sağlayanları unutmadık anlamını taşımaktadır.,bundan sonrada derneğimize yapacağınız maddi ve manevi hizmetlerinizin de unutmayacağımızın mesajıdır. HAYIRDA YARIŞMAK. İşte onlar, hayırlarda yarışmaktadırlar ve onlar bundan dolayı öne geçmektedirler”(Mü’minun Suresi, 61)

Allah takvada öne geçmemiz için, hayırlarda yarışmamızı emreder. Dinimizde İki kişinin faydalandığı yere hayır yapınız emrettiği gibi derneğimiz de köyümüze hizmet etmektedir. . Bizim felsefemiz ve düşüncelerimiz bunu içermektedir. Ancak kurucularımızdan sadece Harun Özdemir’in gelmesi ve bazı protokolün tören sırasında gitmeleri törenin planladığımız gibi gitmemesine sebep olmuştur. Bundan dolayı Hata yapmış olabiliriz insanız ama asla kasıt yoktur ve bizler bu eleştirilerden ders çıkararak bir dahaki organizasyonlarda bunları aza indirmektir amacımız.

Dikkatinizi çekmek istediğim bir konu daha var. web sayfamızın yeni yüzü de bizim için çok önemli, Sizler de tüm paylaşmak istediğiniz haber, fotoğraf ve videolarınızı bize gönderirseniz muhakkak web sayfamızda yayınlarız. Burada hiçbir ayırım yok, yeterki bize ulaşın. Bu vesile ile sizlerden gelecek her türlü projeye de açık olduğumuzu belirtmek isterim.

Fidanbaşıköyü derneğimizin 30 Nisan2013 salon kardelende yapmış olduğumuz 20.yıl dayanışma gecemize, Bu gecenin anlam ve önemini kavrayıp uzaklardan olsun yakınlardan olsun bizimle birlikte olmak için gelen, gelmek isteyip de gelemeyen tüm insanlarımıza Belediye Başkanlarına Başkan Yardımcılarına, Köyümüzün Muhtarına, Mahallemizin Muhtarlarına, Konfederasyon başkanına, Federasyon başkanına, Dernek başkanlarına, Esnaflara,ve gerek telefonla gerek faks göndererek tebriklerini sunan bakan ve milletvekillerimize Fidanbaşı köyü sakinlerine dostlarımıza misafirlerimize kısaca gönüldeşlerimize, ayrıca derneğimize yapmış oldukları maddi ve manevi katkılardan dolayı Allah işlerini kolay, kazançlarını bol bereketli, ailevi hayatlarını huzurlu ve mutlu eylesin diyor bir dahaki dernek organizasyonlarda daha fazla katılım sağlayarak buluşmak dileğiyle tüm katılımcılara sonsuz teşekkür ediyor Allah yar ve yardımcımız olsun diyor yönetim kurulum ve şahsım adına en derin sayılarımızı sunuyor, selamların en güzeli ile selamlıyorum.

Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Salih KANBUT

KAPAT