TRABZON İLİ ŞALPAZARI İLÇESİ FİDANBAŞI KÖYÜ KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ
HABERLER VE DUYURULAR
Haber Arşivi:

ENGEL YOKTUR

Engel onlarda değil; onları engelli gören zihinlerdedir. Empati kurarak engelleri kaldırmak, herkes gibi toplumsal hayata tam katılmalarını sağlamak, hepimizin vazifesidir. Tohum toprağa, engelli topluma emanettir.

3 Aralık 2022 Cumartesi

KURAN DAVETİ

Saadettin USTA eşi, Merhume Asiye (Ayşe) USTA ve Tüm geçmişlerimiz için 27 Kasım 2022 Pazar öğle Namazı sonrası Dernek Merkezinde Kuran okundu ve İkram verildi. Allah tüm geçmişlerimize rahmet eylesin....

27 Kasım 2022 Pazar

24 KASIM

Bana bir harf öğretenin kırkyıl kölesi olurum, tüm eğitime katkı verenlere teşekkürlerimizi sunarız,,,

24 Kasım 2022 Perşembe

ZEHRA&MUSTAFA MUTLULUKLAR

Şevki Baltanın torunu, Nazmiye Yalçın kızı Zehra&Mustafa Düğünleri 13 Kasım Pazar Saat: 13:00 Teras Salon Eyüpsultan/İstanbul’da yapıldı, Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

13 Kasım 2022 Pazar

KURAN DAVETİ

Merhum Ali TAVUKÇU ve Tüm geçmişlerimize için 12 Kasım 2022 Cumartesi Öğle Namazı sonrası Dernek Merkezinde Kur'an-ı Kerim okunmuştur. Allah kabul eylesin.

12 Kasım 2022 Cumartesi

KURAN DAVETİ

Merhume Ülker OZDEMIR ve Tüm geçmişlerimiz için 29 Ekim 2022 Cumartesi Öğle Namazı sonrası Dernek Merkezinde Kur'an-ı Kerim okunmuştur. Allah tüm geçmişlerimize rahmet eylesin..

29 Ekim 2022 Cumartesi

29 EKİM

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun,,,,

29 Ekim 2022 Cumartesi

KURAN DAVETİ

Vefat eden Köyümüz Büyüklerinden Mehmet Sari(dalu) adına evinde 23 Ekim 2022 Pazar günü ilkindi namazı sonrasında yedisi için Kur'an okunmuştur. Allah rahmet eylesin, Tüm Aileye Başsağlığı dileriz.

23 Ekim 2022 Pazar

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Köyümüz sakinlerinden vefat eden, Mehmet Sarı (dalu) Cenazesi 18 Ekim ikindi namazına müteakip Samandıra merkez Ebubekir Sıttık camiinde kılınarak, Samandıra mezarlığında toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başşağlığı dileriz.

18 Ekim 2022 Salı

MUHAMMET&KÜBRA MUTLULUKLAR

Nalan& Murat DEMIRBAŞ oğlu Muhammet ile Kübranın Düğün töreni 16 Ekim 2022 Pazar günü Yakamoz Düğün Salonunda yapıldı. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

16 Ekim 2022 Pazar

AYŞE&EREN MUTLULUKLAR

Fatma&İbrahim Özdemir Kızı Ayşe ile Eren in düğün töreni 9 Ekim 2022 tarihinde Samandıra Salon Semazen de yapıldı. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

9 Ekim 2022 Pazar

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden İsmail Hakkı Metin’in kayınbiraderi Eftal Güner Bağlarbaşı Kuruçeşme Camiinde namazı kılınarak, Karacaahmette toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

3 Eylül 2022 Cumartesi

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

İstiklal mücadelemizde vatanımızı sonuna kadar savunan tüm ecdada şükranlarımızı sunar; Başkomutan Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anarız. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun...

30 Ağustos 2022 Salı

NESLİHAN&MEHMET MUTLULUKLAR

Emine&Mesut Sarı kızı Neslihan ile Hava&Halil Özdemir oğlu Mehmet in Düğünü; 28 Ağustos saat: 19:00 Halısaha Tesisleri Şalpazarında yapıldı. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

28 Ağustos 2022 Pazar

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden, İsmet , Temel Demirbaş’ın ablası Meryem Demirbaş , Adapazarı/Akyazı Erdoğdu mahallesi merkez Camiinde namazı kılınarak toprağa toprağa verilmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

15 Ağustos 2022 Pazartesi

MERVE&ABDULBAKİ MUTLULUKLAR

Fatma&Coşkun(merhum) YAVUZ kızı Merve&Abdulbaki 31 Temmuz saat; 14:30 Recep Tayip Erdoğan Kongre Merkezi Kırmızı Salonda nikah törenleri yapıldı, Genç çiftimize ömürboyu mutluluklar dileriz,

31 Temmuz 2022 Pazar

MURAT&BÜŞRA NUR MUTLULUKLAR

Fatma&Ziya Sarı oğlu Murat&Büşra Nur'un Nikah töreni 24 Temmuz'da Sancaktepe Belediyesi Nikah salonunda yapıldı. Genç çiftimize ömürboyu mutluluklar dileriz,

24 Temmuz 2022 Pazar

ESMA NUR&AHMET MUTLULUKLAR

Güllizar&Ecevit Atalay kızı Esma Nur&Ahmet’in Kınası 16 Temmuz saat:13:00 Cinkaya düğün salonu Şalpazarı’ında yapıldı. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz,

16 Temmuz 2022 Cumartesi

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden Hüseyin Aşkın (merhum) damadı, Sakine Gündoğdu esi Bahattin Gündoğdu' nun Cenaze Namazı 14 Temmuz 2022 ikindi namazına müteakip Cevizli Balıkdere camiinde kılınmış ve Sultanbeyli Osmangazi mezarlığında toprağa verilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

14 Temmuz 2022 Perşembe

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden, Köyümüz büyüklerinden, Hacı Ziya Balta 14 Temmuz Perşembe öğlen namazına müteakip Fidanbaşı mahallesinde namazı kılınarak, toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

14 Temmuz 2022 Perşembe

FERHAT&SEDA MUTLULUKLAR

Zeynep&Mustafa Öztürk oğlu Ferhat&Seda düğün törenleri 12 Temmuz saat:19:00 Şalpazarı Halısaha Tesisinde yapıldı. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

12 Temmuz 2022 Salı

BURAK&ZEYNEP MUTLULUKLAR

Fatma&Selim Usta oğlu Burak&Zeynep düğün törenleri 11 Temmuz saat:19:00 Ramada Otel Vakfıkebir/Trabzon’da yapıldı. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

11 Temmuz 2022 Pazartesi

KURBAN BAYRAMI

Kurban Bayramımız Mübarek Olsun

2 Temmuz 2022 Cumartesi

KURAN DAVETİ

Merhum Salih Sarı ve bir cümle geçmişlerimize 26 Haziran Pazar öğle namazı sonrasında Dernek merkezimizde Kur-an tilaveti verilmiştir. Tüm geçmişlerimize, Allahtan rahmet dileriz.

26 Haziran 2022 Pazar

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Köyümüz büyüklerinden, vefat eden Salih Sarı, 23 Haziran 2022 öğle namazına müteakip Samandıra Merkez Camiinde cenaze namazı kılınarak, Samandıra mezarlığında toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başşağlığı dileriz.

23 Haziran 2022 Perşembe

BABALAR GÜNÜ

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et deseler bana herhalde sadece "BABA" derdim. Babalar günü kutlu olsun

19 Haziran 2022 Pazar

İHSAN&BUSE MUTLULUKLAR

Refik Balta oğlu İhsan&Buse düğün töreni 11.06.2022 tarihinde Arena düğün davet salonu, Yüzüncü yıl mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:7 Nilüfer/Bursa’ da yapıldı. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

11 Haziran 2022 Cumartesi

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden, Recep Günaydın’nın kızı Gökçe Günaydın (2 aylık bebek) 07 Haziran 2022 öğle namazına müteakip Soğanlık Sefa Camiinde cenaze namazı kılınarak, toprağa verilmiştir. Biricik kızımıza Allahtan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

7 Haziran 2022 Salı

AYLİN&HÜSEYİN MUTLULUKLAR

Sadık ASLAN kızı Aylin&Hüseyin 05.06.2022 Pazar Saat 18.15 Bülent Ecevit Kültür merkezi nikah salonunda nikah törenleri yapıldı, Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

5 Haziran 2022 Pazar

ÜMİT&MELEK MUTLULUKLAR

Mehmet Öztürk oğlu Ümit&Melek 04.06.2022 Cumartesi saat: 16:50 Kadıköy evlendirme dairesi A salonu nikah törenleri yapıldı, Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz

4 Haziran 2022 Cumartesi

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden, Sevki Balta'nın damadı Bülbül Balta'nın eşi Mustafa Balta'nın 02 Haziran 2022 öğle namazına müteakip Cenaze Namazı kılınarak Geyikli Mahallesinde toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

2 Haziran 2022 Perşembe

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden, Merhum Hacı Hasan Balta'nın damadı Naciye Caniklioğlu esi Sezai Caniklioğlu' nun Cenaze namazı 31 Mayıs 2022 İkindi namazına müteakip Üsküdar Selimiye Camiinde kılınarak, Karaca Ahmet aile kabristanlığında Toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

31 Mayıs 2022 Salı

ŞAMPİYON TRABZONSPOR

❤️💙❤️💙❤️💙❤️💙 Derneğimizinde dahil olduğu, Karadeniz Dernekler Platformu Şampiyonluk kutlamasını binlerce kişinin katılımıyla, muhteşem bir organizasyon ile, hiç bir adli vaka olmadan yapmamızda bizlere destek olan; Kartal Kaymakamımıza, Kartal Emniyet Müdürümüze, Emniyet görevlilerimize, Belediye Başkanımıza, Başkan Yardımcılarımıza, Belediye Çalışanlarımıza, Basın ve yayın kuruluşlarının temsilcilerine, Sunucularımıza, Sanatçılarımıza, sahada destek veren görevli genç arkadaşlara, Derneklerimize, Katılım sağlayan; tüm siyasi temsilcilere, üye,köylü, komşu, eş, dost ve akrabalarımıza bizleri yalnız bırakmadıklarından teşekkürlerimizi sunarız,

22 Mayıs 2022 Pazar

ZİYARET

Ankaradan, Sakaryadan gelen misafirlerle beraber Kartal CHP ilçe Başkanı Kartal Belediye Başkan yardımcıları, CHP grup başkan vekili, meclis üyeleri, kartalda bulunan Karadeniz dernek başkankarı beraberinde Derneğimizii ziyaret ettiler. Encümen İlker Bakioğlu için pasta kesildi doğum günü kutlandı. Misafirlerimize ziyaretleri için teşekkür ederiz.

20 Mayıs 2022 Cuma

19 MAYIS

19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs 2022 Perşembe

GENÇLERİMİZE ÖRNEK DAVRANIŞ & SOSYAL SORUMLULUK

Birçok ilke imza atan, Şenol Özdemir yine bir ilki başarmak için; ülkemizin denizlerini Artvin Hopa’ dan Hatay’a kadar kano ile gitmek için yola çıkmıştır, sosyal sorumluluk ve gençlerimize örnek davranışından çıktığı yolda bizler herzaman destekçisi olacağız, deniz ufuklarının açık olması dileklerimizle, rastgele🧿🧿🧿

18 Mayıs 2022 Çarşamba

AFAT EĞİTİMİ

Afad ile birlikte koordine ettiğimiz, Afet farkındalık eğitimi değerli üye ve komşularımızın katılımları ile yapılmıştır. İlgi ve alakalarına Afad kıymetli eğitmenimiz Osman hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.

14 Mayıs 2022 Cumartesi

ANNELER GÜNÜ

Başta şehit anneleri olmak üzere; Aramızdan ayrılan annelerimize rahmet, sağ olanlara sağlık,huzur dileklerimizle, İyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı olan Bizleri bu dünyaya ve bu günlere getiren, her türlü fedakarlığa katlanarak büyüten annelerimizin. Anneler Günü kutlu olsun...

8 Mayıs 2022 Pazar

RAMAZAN BAYRAMI

Fidanbaşı köyü Derneği Ramazan Bayramı

2 Mayıs 2022 Pazartesi

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden Koyumuz sakinlerinden, Omer Verep, Hatun Keskin Annesi Fatma Battal bugün 01 Mayis 2022 pazar ikindi namazina muteakip Fidanbasi mahallesinde Topraga verilmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, Ailesi ve yakinlarina başsaglığı dileriz.

1 Mayıs 2022 Pazar

1 MAYIS

Emeğin bayramı kutlu olsun!

1 Mayıs 2022 Pazar

ŞAMPİYON TRABZONSPOR

2021-2022 Süper Lig Şampiyonu Tebrikler TRABZONSPOR

30 Nisan 2022 Cumartesi

KADİR GECESİ

Bugün unuttuğum kişileri hatırladığım gün değil, çok sevdiğim kişileri dua ile andığım özel bir gündür. 'Ben beni seven ümmetimi almadan cennete gitmem' diyen bir Peygamberin (s.a.v) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile kandilimiz mübarek olsun

27 Nisan 2022 Çarşamba

23 NİSAN

Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız. Milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun.

23 Nisan 2022 Cumartesi

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden, Dalu Mehmet torunu Osman Sari oglu Batuhan Sarı nın bugün 12:00 de Samandira merkez camiinde Cenaze Namazi kilinarak, Samandira mezarliginda toprağa verilmiştir... Merhuma Allahtan rahmet, Ailesi ve yakinlarina bassagligi dileriz.

9 Nisan 2022 Cumartesi

YARDIMLAŞMA

Çok kıymetli köylü ve komşularımız, Yaşamakta olduğumuz bu zorlu süreçte ve Ramazanda ihtiyaç sahibi Ailelerimize Kumanya Desteği sağlamaya çalışıyoruz, bu süreçte Bağışlarınızla, ihtiyaçlı Ailelerimize AŞ götürmeye, komşusunun olduğu mahallesinde kimsenin ümitsiz olmadığını , Ümit’lerin yeşereceği, bu sıkıntılı süreci hep beraber Atlatacağımıza inancımız tamdır, Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ramazan'ınızı tebrik eder, tutacağınız oruçların kabul olmasını temenni ederiz. Kumanya paket desteği hesap nosu; Trabzon Salpazari Fidanbasikoyu Dernegi; IBAN No; TR88 0006 7010 0000 0050 6348 42

27 Mart 2022 Pazar

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ

Çanakkale Savaşı batılı ülkelerin oluşturduğu itilafa karşı Osmanlı Devleti’nin savunmada olduğu bir savaştır. Osmanlı Devleti Çanakkale Savaşında bütün bir millet olarak destan yazdığı savaştır. 1914 yılı 3 Kasım-1915 yılı 18 Mart tarihleri arasında deniz savaşları yapılmıştır. 25 Nisan 1915-9 Ocak 1916 tarihleri arasında ise Gelibolu yarımadasında kara savaşları olarak yapılmıştır.

18 Mart 2022 Cuma

BERAT KANDİLİ

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Berat kandiliniz mübarek olsun…

17 Mart 2022 Perşembe

GENÇLERİMİZ

Köyümüzün gençleri Şalpazarı İlçe merkezine, Şampiyonluğa doludizgin koşan TRABZONSPORUMUZ'un bayrağını asmışlardır. Tebrik ve Teşekkür ederiz.

16 Mart 2022 Çarşamba

TIP BAYRAMI

Tüm sağlık çalışanlarımızın, bayramı kutlu olsun, sizlere minnettarız,,,

14 Mart 2022 Pazartesi

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden, Hüseyin oğlu Hasan Keskin Fidanbaşı Mahallesinde toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başşağlığı dileriz.

13 Mart 2022 Pazar

8 MART KADINLAR GÜNÜ

Onlar; sevimli kızlarımız, tatlı kız kardeşlerimiz, güzel sevgililerimiz, sevgili eşlerimiz, mükemmel annelerimiz… Onlar hayatımızın anlamı… Tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü kutlu olsun!

8 Mart 2022 Salı

MİRAÇ KANDİLİ

Miraç Kandiliniz mübarek olsun

27 Şubat 2022 Pazar

REGAİB KANDİLİ

Regaip Kandiliniz mübarek olsun

3 Şubat 2022 Perşembe

SÜNNET MEVLİDİ

Gamze&Mustafa Yavuz oğlu Hüseyin Efe’nin 16 Ocak Pazar saat 14:00’de dernek merkezimizde sünnet mevlidi yapılmıştır, sağlıklı, sıhhatli,vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olmasını temenni ederiz.

16 Ocak 2022 Pazar

ZİYARET

Deneğimizi ziyaret ederek bizleri onurlandıran, Kartal Giresunlular Derneği Başkanı sayın Cengiz Demirkaya’ ya üyelerimiz ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimizi sunarız.

16 Ocak 2022 Pazar

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Vefat eden Üyemiz Ali Tavukçu nun cenaze namazı 12 ocak çarşamba soğanlık sefa camiinde saat:14:30’da kılınarak, kurfalı aile mezarlığında toprağa verilmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

12 Ocak 2022 Çarşamba

VEFAT&BAŞSAĞLIĞI

Köyümüz büyüklerinden vefat eden, Kadem Balta 04 Ocak Salı öğleyin Fidanbaşı Mahallesinde Toprağa verilmiştir, merhuma Allahtan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

4 Ocak 2022 Salı

FİDANBAŞI DERNEĞİ SİĞORTA ÇALIŞMASI

Değerli koylu,komsu, es,dost,akraba ve üyelerimiz; dernek yönetimimiz yaptığı sigorta anlaşmasına istinaden, sizlere iddalı fiyat ve hizmet alarak trafik,kasko, dask vs. sigorta yapılmasında destek olacaktır, sigorta yaptırmak istediğiniz araç veya mülkün(ruhsat,tapu) resmini Yusuf Ziya Metin(0533 301 8804), Murat Özdemir (0532 471 1028) ve diğer yönetici arkadaşlarımız ile iletişim kurarak fiyat alabilirsiniz. Not: Sigorta anlaşmamıza istinaden sigorta komisyon paylaşımı yapılarak, derneğimize yeni bir kaynak sağlanacaktır. İlgi ve alakanıza teşekkürlerimizi sunarız.

1 Ocak 2022 Cumartesi

© 2016 Trabzon İli Şalpazarı İlçesi
Fidanbaşı Köyü Kültür, Yardımlaşma Ve Kalkındırma Derneği
E-posta: fidanbasi@hotmail.com
Tel/Fax: 0216 309 70 61