TRABZON İLİ ŞALPAZARI İLÇESİ FİDANBAŞI KÖYÜ KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ
HABERLER VE DUYURULAR
Haber Arşivi:

"Anma Daveti"

Bir yıl önce aramızdan ayrılan merhum Osman Öztürk Dualarla andık.

11 Mart 2019 Pazartesi

Elif & Okan'ı Nişanlandık"

(Halil) Ali Yılmaz kızı Elif ile okan'ın nişan merasiminde çiftleri yanlız bırakmadık.

11 Mart 2019 Pazartesi

#DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ DERNEKDE KUTLADIK"

Baş Tacı Kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü dernekte kutladık.

11 Mart 2019 Pazartesi

HASTA ZİYARETİ

Dizinden ameliyat olan Hacı Havva Sarı'yı Ziyaret ettik.

11 Mart 2019 Pazartesi

Dernek Merkezimizde Üyelerimizle Kahvaltı"

Kadın kolumuzun organizasyonunda hanımların hazırlayıp getirdiği yöresel kahvaltımıza 31 Mart da görevi sona erecek Derneğimizin Açılışını yapan Kartal Belediye Başkanı sayın Altınok Öz Ekibiyle katıldı.Ekibi belediye başkanı yardımcısı Kartal Belediye Başkan Adayı Sayın Gökhan Yüksel, Karyapsa yönetim kurulu Başkanı sayın Mustafa Yüksel ve gurup başkan vekili Sayın Yusuf Altay birlikte katıldılar.

4 Mart 2019 Pazartesi

Volkan Balta Dualarla Anıldı.

Cevizli mahallesinde ekmek parası için gittiği binanın enkazı altında kalan ve 10 Şubat 2019 fidanbaşı mahallesinde toprağa verdiğimiz Volkan Balta kuran tilaveti ve dualarla anıldı.

4 Mart 2019 Pazartesi

DERNEĞİMİZİN YÖNETİM KURULU İLK TOPLANTISINI SİS DAĞI OCAKBAŞI ET LOKANTASI TESİSLERİNDE YAPTIK.

Yönetim kurulu ilk toplantısını İbrahim Sarı'nın mekanı olan sis dağı ocak başı et lokantası sancaktepe deki mekanında yapıldı.

4 Mart 2019 Pazartesi

Spor Adamı Koordinatör Kulüp Başkanı Sayın Sebahattin Keskin'i Makamında ziyaret ettik''.

İçerenköy idman yurdu spor külübüne kişisel cabalarıyla muhteşem Tesis kazandıran Sebahattin Bey, Çalışmalar hakkın da bizlere bilgi verdi ve sahayı gezdirdi.

4 Mart 2019 Pazartesi

"HÜLYA & ZAFER NİŞANLANDI"

Trabzon Şalpazarı Fidanbaşı Dernek Merkezimizde Hülya ile zaferin Nişan Merasimi yapıldı.

18 Şubat 2019 Pazartesi

"ANMA GÜNÜ"

Fidanbaşı Derneğimizde Bir yıl önce trafik kazasında, kaybettiğimiz Şenol Özdemir Eşi Merhume Elif Özdemir'in ölüm yılında kuran ve Mevlid tilaveti yapıldı ikramlar verikdi.

18 Şubat 2019 Pazartesi

TRABZON VOLKAN BALTA'YA AĞLADI:

Protokol; Trabzon valisi, garnizon komutanı, Beşikdüzü Kaymakamı, Şalpazarından sadece belediye başkan yardımcıları düzeyinde katıldılar. Şalpazarı İyi parti belediye başkan adayı, Şalpazarı Bağımsız belediye başkan adayı ve diğer akademisyenler de yerlerini aldılar.

18 Şubat 2019 Pazartesi

ADNAN KAHVECİYİ MEZARI BAŞINDA DUALARLA ADILDI

Merhum Adnan Kahveciyi ölümünün 26.yılında Mezarı başında anıldı.

18 Şubat 2019 Pazartesi

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Kartal ve çevresinde bulunan dernek başkan ve yöneticiler Trabzon Şalpazarı Fidanbaşı Derneği Başkanlığına yeniden seçilen Sayın Salih KANBUT ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarette hazır bulunan; Pendik Trabzonlular Dernek Başkanı Sayın Süleyman PERGEL Soğanlık Karadenizliler Dernek Başkanı Sayın Dursun Ali ZEHİR Trabzon Taşocağı Derneği Başkanı Sayın Mustafa ARSLAN Trabzon Taşocağı Derneği E.Başkanı Sayın Hasan CÖMERT Trabzon Holo Dernek Başkanı Sayın M.Hanefi TOPALOĞLU Trabzon Holo Dernek E.Başkanı Sayın Hasan ÇÖMLEK Kartal Doğu Karadenizliler Derneği e.Başkanı Sayın Hasan Okhan OKUMUŞ Trabzon ve Çaykaralılar Derneği Sayın İlker BAKİOĞLU’ na katılımlarından dolayı ev sahibi Trabzon Şalpazarı FİDANBAŞI Derneği Başkanı Sayın Salih KANBUT ve yönetim kuruluna mükemmel misafirperverlikleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah celleşanuhu birliğimizi daim dostluğumuzu kavi eylesin. Amin

31 Ocak 2019 Perşembe

VOLKAN CANALİOĞLU DERNEĞİMİZİ ZİYARET RTTİ

Trabzonun Abisi eski Belediye Başkanı, Trabzon 24.Millet vekili Sayın Volkan Canalioğlu Derneğimizi ziyaret etmiştir. Bu tabloyu çok özlemişiz, siyasi farklı görüşlü insanlarımızın bir biriyle kucaklaşması özlenen tablodur.

31 Ocak 2019 Perşembe

SALİH KANBUT DEVAM DEDİ

20.01.2019 Pazar günü saat 14,00’de “Trabzon İli Şalpazarı İlçesi Fidanbaşı Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği” kendi yeri olan “Orta Mahalle Adnan Menderes Caddesi No.6/A 34880 Soğanlık-Kartal-İSTANBUL” adresinde 14.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Agasar dernekleri içinde, kendi yeri olan derneklerden bir tanesi “Trabzon İli Şalpazarı İlçesi Fidanbaşı Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği”dir. Dernek 1968 yılında gayri resmi olarak faaliyetlerine başlayarak 15.11.1993 yılında resmi olarak dernekler masasına kaydını yaptırmıştır. Derneğin kurucu Başkanı Halil Özdemir(1993-1994) olup sırası ile 1.Başkanı Ali Sarı(1994-1995)’dir. 2-3.Başkanı Mustafa Özdemir (1995-1999)’dir. 4-5.Başkanı Osman Aşkın(1999-2003)’dir. 6-7.Başkanı Raif Metin(2003-2007)’dir. 8-9.Başkanı Kemal Sarı(2007-2011)’dir. 10-11-12-13-14.Başkanı Salih Kanbut (2007-2019 Halen devam ediyor). DERNEK Bir istikrar içerisinde faaliyetlerini, tüzüğünün elverdiği kapsamlar dahilinde her dönem üstüne katarak devam ettirmektedir. Yaptığı faaliyetlerde her zaman ilklerin öncüsü olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye, kaliteli yönetim kadrosuyla birlik ve beraberlik içerisinde devam etmektedir. Çepni kültürü ile yoğrulan Agasar insanının genel özellikleri olan yardımlaşma ve medeniyete ayak uydurma yönündeki üstün başarıları bu derneğin temel özelliklerindendir. Bu meyanda derneklerin yapılarında olan Genel Kurullar yapılmaktadır. “Trabzon İli Şalpazarı İlçesi Fidanbaşı Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği” de 20.01.2019 günü saat 14,00’de 14.Olagan Genel Kurulunu gerçekleştirmiştir. Yapılan Olagan Genel Kurulun açılış konuşmasını Dernek Başkanı Salih Kanbut; “Saygıdeğer üyelerimiz çok kıymetli misafirler, dernek başkanları ve basının güzide temsilcileri hepiniz hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Trabzon Şalpazarı Fidanbaşı köyü derneğimizin 14. Olağan Genel Kurulunu başlatacağız. Öncelikle divan seçimi yapacağız. Sizlerin bir listesi varsa lütfen bildiriniz. Her hangi bir liste yoksa biz yönetim kurulu olarak Kemal Sarı’yı divan başkanlığına, Süleyman Metin ve Yavuz Karabayır’ı katip üyeliklerine öneriyor ve oylarınıza sunuyoruz. Liste oylandığına göre bundan sonra söz divanın, buyur Kemal Başkanım” diyerek oturumu yönetmek üzere mikrofonu devretti. Divan Başkanı Kemal Sarı; Değerli Hazurun bu seçimimiz hayırlı uğurlu olsun inşallah diyerek gündem maddelerine geçti.

31 Ocak 2019 Perşembe

Trabzon Uzungöl Derneğine Ziyaret

Yakın zamanda gerçekleştirilen olağan kongresinde Trabzon Uzungöl Derneği Başkanlığına seçilen Sayın Fuat AYGÜN ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

6 Ocak 2019 Pazar

Bir Cenazede İzmirden

Mustafa oğlu Mehmet Balta'yı toprağa verdik. Trabzon Şalpazarı Fidanbaşı mahallesi aile Mezarlığına defnedilen Bahmet baltayı son yolculuğunda sevenleri yanlız bırakmadılar.

6 Ocak 2019 Pazar

© 2016 Trabzon İli Şalpazarı İlçesi
Fidanbaşı Köyü Kültür, Yardımlaşma Ve Kalkındırma Derneği
E-posta: fidanbasi@hotmail.com
Tel: 0216 451 38 18